Korzyści płynące z posiadania prostokątnej nablatowej umywalki

Kupowanie wyposażenia do łazienki jest zadaniem naprawdę trudnym, skomplikowanym i co najgorsze, czasochłonnym. Zajmowanie się kupowaniem odpowiedniej wanny, czy też sedesu, potrafi wyczerpać najbardziej nawet energiczną osobę. Nic więc dziwnego, że coraz częściej inwestorzy wolą sprawdzone przez innych rozwiązania, niż samodzielnie szukać i upewniać się co do ich jakości. Jednym z takich pewnych rozwiązań jest umywalka nablatowa prostokątna. Czy faktycznie warto ją mieć?

Czym jest taka umywalka?

Żeby móc poznać najważniejsze zalety takiej nablatowej prostokątnej umywalki, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, czym ona konkretnie jest. A jest to nic innego, jak tylko umywalka, która całą swoją powierzchnię ma ponad blatem. Oznacza to, że z reguły jest ona o wiele wyższa, z czego płyną ogromne zalety użytkowe, a także estetyczne.

Jakie są jej najważniejsze zalety?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą takiej nablatowej umywalki w kształcie prostokąta z Home 100 jest fakt, że dzięki temu, że jest ona o wiele wyższa niż standardowy model, umożliwia po prostu wygodniejsze z niej korzystanie. Dzięki swojej budowie umożliwia wygodną, wyprostowaną pozycje, a także co bardzo ważne, daje możliwość podparcia się obiema rękami. Dodatkowo z powodu posiadania przez nią bardzo wysokiego rantu, korzystanie z niej właściwie do minimum ogranicza ryzyko wydostawania się z niej wody, dzięki czemu łazienka jest o wiele czystsza i nie trzeba się tak trudzić, aby zachować ją na długo w takim stanie.

Niestety takie umywalki posiadają również pewne wady, o których trzeba pamiętać, gdy chce się wykorzystać doświadczenie innych i kupić taki właśnie model. Zdecydowanie najważniejszą wadą jest fakt, że jest to umywalka o wiele droższa niż zwykłe, standardowe modele wpuszczane w blat. Niestety droższe jest również jej montowanie, ponieważ ekipy remontowe nie spotykają się z nimi równie często, co ze zwykłymi modelami.