Ile kosztuje ułożenie płytek w jodełkę?

Jak ułożyć płytki w kuchni, w salonie lub w łazience, by nie znudziły się ich właścicielom po kilku miesiącach? Jak stworzyć z nich efektowne wnętrza, by wyglądały ponadczasowo niezależnie od obowiązujących trendów? Podpowiadamy poniżej.

Płytki w jodełkę – gdzie się sprawdzają?

Takie ułożenie płytek reflektuje coraz więcej klientów. Sami fachowcy również chętnie zgadzają się na taki wariant ułożenia, gdyż nie jest ono skomplikowane, ani zbytnio czasochłonne. Ważne jest jednak to, by wybrać dobre jakościowo płytki, które są równych rozmiarów. Również odpowiednie cięcie i zachowany kąt ułożenia (60 stopni) ma tu duże znaczenie.

Modne wzory płytek

Płytki w jodełkę najlepiej prezentują przy asortymencie mniejszych rozmiarów, który jest w jednolitym kolorze. Szczególnie na ściany w kuchni lub na ściany w łazienkach wybiera się płytki białe, czarne, szare, brązowe, czerwone lub granatowe, które ułożone w ten sposób bardzo elegancko się prezentują. Takie zwykłe płytki w sklepach budowlanych oraz w popularnych marketach kosztują około kilka złotych za metr kwadratowy. Jakość jest bowiem w tym przypadku niezwykle ważna. Płytki muszą być ładnie zakończone a przy ich cięciu nie powinny pękać – co niestety w wielu modelach często ma miejsce.

Ile kosztuje ułożenie płytek?

Wiele osób martwi się, czy z ułożeniem w ten sposób płytek poradzą sobie ich fachowcy. Czy trzeba się także nastawić na dość duży wydatek? W przypadku średniej jakości płytek za ułożenie w ten sposób trzeba liczyć około 80 – 100 zł za metr (w zależności od miasta). Podkreślić tu jednak należy, że lepiej od razu zdecydować się na położenie większej powierzchni niż tylko na mały fragment. Przy większej ilości pracy łatwiej nam bowiem negocjować cenę z wykonawcami. W przypadku ułożenia podłóg w ten sposób ceny bywają znacznie mniejsze – sprawdź home100.pl.