Jak wybrać modną i praktyczną umywalkę nablatową?

Urządzając wystrój łazienki, wiele osób zastanawia się nad doborem odpowiedniej umywalki. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są modele nablatowe. Charakteryzuje je wyjątkowa i oryginalna estetyka. Przedmioty z tej kategorii zakupić można w różnych kształtach i wykonane z kilku odmiennych surowców. Jaka umywalka nablatowa sprawdzi się najlepiej w urządzanym wnętrzu?

Umywalki ceramiczne, szklane i kamienne

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakie tworzywo będzie odpowiednie do danego pomieszczenia. Najbardziej popularne modele to umywalki ceramiczne. Zastosowanie takiego materiału gwarantuje wyjątkowo praktyczne właściwości akcesorium. Większość projektów to proste modele w białym kolorze. Bogatą gamę kolorystyczną oferują wyroby ze szkła. Designerskie produkty z tego surowca występują w wielu ciekawych odsłonach. Warto jednak pamiętać, że jest to najbardziej kruchy materiał. Na rynku odnaleźć można również umywalki z kamiennego konglomeratu. Występują w różnych wersjach kolorystycznych i odznaczają się wyjątkową wytrzymałością.

Wybór odpowiedniego kształtu

Pośród różnych modeli umywalek nablatowych (pełna oferta w tym sklepie: https://home100.pl/umywalki-nablatowe) pojawiają się produkty okrągłe, owalne i prostokątne. Te ostatnie są wyjątkowo chętnie wybierane do łazienek o nowoczesnej stylistyce. Warto jednak pamiętać, że zlewy bez rogów mogą być odrobinę łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Odpowiednio dopasowana umywalka powinna być funkcjonalna i komponować się wizualnie z pozostałym wyposażeniem wnętrza. Bogata oferta umożliwi dobranie produktów do każdego pomieszczenia.