Czy ceny nowych mieszkań od dewelopera są wyższe niż używanych?

Nowe mieszkania w centrum Wrocławia (zobacz mieszkania w centrum tutaj) w ocenie wielu osób są dużo droższe od mieszkań używanych. Jak się jednak okazuje nie jest to do końca prawda. Wpływ na cenę ma nie tylko kryterium nowe czy używane, ale również to w jakim stanie jest mieszkanie, jaki jest jego metraż oraz czy jest ono w pełni wyposażone, czy koniecznym jest przeprowadzenie remontu. Idąc tym tokiem rozumowania może okazać się, że mieszkanie używane będzie droższe od tego w stanie deweloperskim.

Co wpływa na cenę mieszkania i czy mieszkanie nowe zawsze jest droższe od używanego?

Wszystko tak naprawdę jest uzależnione od kilku czynników. Pierwszym z nich jest to, czy dane mieszkanie jest małe czy duże. Małe mieszkania są w ogólnym rozrachunku są tańsze od mieszkań o większym metrażu. W związku z tym mieszkanie nowe może być tańsze od używanego, a wszystko przez wzgląd na jego wielkość. Ponadto niektóre mieszkania używane są w pełni umeblowane i w takiej formie przekazywane do sprzedaży. Nie powinno w związku z tym nikogo dziwić, że ich cena będzie niejednokrotnie dużo wyższa od mieszkań w stanie deweloperskim, które od A do Z trzeba umeblować we własnym zakresie. 

Bardziej opłacalnym jest zakup nowego mieszkania czy używanego?

Zgodnie z przedstawionymi powyżej argumentami może okazać się, że korzystniejszym będzie zakup używanego mieszkania w pełni umeblowanego niż tego, które posiada kolokwialnie mówiąc – „gołe ściany”. Oczywiście szerokie grono osób nie wyobraża sobie korzystania z wyposażenia wnętrza, z którego już ktoś wcześniej korzystał dlatego rezygnują z jego zakupu na rzecz nabycia zupełnie nowego lokum.