Naturalny wystrój z żaluzjami drewnianymi

Okna wpływają na styl i estetykę budynku. Są elementem architektury pełniącym kilka ważnych funkcji. Wpuszczają do wnętrza naturalne światło oraz stanowią formę dekoracji pomieszczeń. Zazwyczaj wpadające światło wymaga regulacji, dobrym sposobem na to jest montaż żaluzji.

Jakie są rodzaje żaluzji i w jakim celu są montowane ?

Okna zasłaniamy i stroimy na wiele sposobów. Poza firanami dużą popularnością cieszą się żaluzje drewniane, stanowią samodzielną dekorację lub są uzupełnieniem zasłon. W czasie gorących letnich dni cieniują pomieszczenia i stanowią doskonałą ochronę przed nagrzaniem. Na rynku dostępny jest szereg modeli do kuchni, salonów, łazienek, czy sypialni, różni je sposób wykonania, materiał i sposób montażu. Oto kilka przykładów:

  • Żaluzje drewniane — powstają z naturalnego drewna i charakteryzują się wysoką trwałością i wyjątkowym stylem.
  • Żaluzje aluminiowe — są lekkie, trwałe, regulowane i odporne na korodowanie.
  • Żaluzje pionowe — składają się z pionowych paneli, które pozwalają na ograniczenie ilości wprowadzanego światłą.
  • Żaluzje plisy — składają się z kilku płaskich pasów materiału, które jak w przypadku pozostałych kontrolują wnikanie światła.
  • Żaluzje rzymskie — składają się z kilku płaskich pasów materiału, często tkanin, które również pozwalają na kontrolowany dopływ światła do pomieszczenia.
  • Żaluzje typu rolety — składają się najczęściej z syntetycznego materiału zamontowanego na specjalnej rolecie. Pozwala ona zarówno na zaciemnienie pomieszczenia, jak i na regulację ilości światła.

Jakie są właściwości i funkcje drewnianych żaluzji?

Właściwa dekoracja okien dopełnia wystrój pomieszczeń, a zamontowanie żaluzji nadaje oknom oryginalnego charakteru. To niebywale praktyczny i wygodny sposób, w jaki drewniane żaluzje kontrolują światło wpadające naturalnie do domu. Chronią one również prywatność użytkowników i czynią ją bardziej gościnną. Co poza tymi walorami wpływa na tak wielką popularność? To, co je wyróżnia na tle innych, to materiał, z którego są wykonane, naturalne drewno. Drewniane żaluzje są cenione ze względu na swój naturalny wygląd i trwałość. Są wykonane z różnych gatunków drewna, takich jak bambus, dąb, jesion czy cedr. Cechują się one wysoką odpornością na wilgoć i zmiany temperatury, co sprawia, że są idealne do pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Posiadają różne kolory, od jasnych do ciemnych, oraz mogą być zdobione różnymi motywami, co pozwala na dostosowanie ich do stylu wnętrza. Są także odporne na uszkodzenia mechaniczne i ograniczają wpadanie zanieczyszczeń i kurzu przez uchylone okno. Jest to doskonały wybór dla osób lubiących otaczać się naturalnym wykończeniem.

Dlaczego wybieramy żaluzje drewniane do swoich domów ?

Drewniane żaluzje są często montowane w domach ze względu na kilka ważnych cech. Przede wszystkim, są one trwałe i odporne na uszkodzenia, co sprawia, że są idealne do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Poza tym drewno jest naturalnym materiałem, co sprawia, że drewniane żaluzje świetnie wpisują się w różne style wnętrz zarówno nowoczesne, jak i te klasyczne. Pozwalają łatwo utrzymać się czystości, a pojawiający się na nich kurz jest bez problemu usuwany. Dodatkowo drewniane żaluzje zapewnią bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną, znakomicie redukując hałas wpadający z zewnątrz, więcej informacji na stronie https://lestore.pl/sklep/zaluzje-drewniane.