Jak urządzić sypialnię dla dwojga?

łóżko kontynentalne 160x200

Urządzenie wspólnej sypialni da pary może być sporym wyzwaniem. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko kwestie estetyczne, ale także stronę praktyczną. Sypialnia musi być funkcjonalna, muszą się w niej znaleźć wszystkie niezbędne sprzęty, takie jak szafa, komoda no i oczywiście łóżko…

Jak urządzić sypialnię dla dwojga?

Łóżko jest punktem centralnym, więc jeśli chcesz stworzyć ciepłą i przyjazną przestrzeń, ważne jest, aby rozważyć jaki model będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Pod uwagę musimy wziąć kilka czynników, na przykład stan naszego zdrowia, preferencje co do twardości materaca, czy to, czy mamy małe dzieci, które lubą nocą wędrować do sypialni rodziców

Przed zakupem łóżka zastanów się, jaki rozmiar materaca wybierzesz. Wielkość materaca zależy od wielkości pomieszczenia i tego, jak długo chcesz w nim przebywać. Łóżko kontynentalne 160×200 jak te tutaj, to strzał w dziesiątkę, jeśli oboje chcecie mieć sporo miejsca dla siebie w czasie nocnego wypoczynku.

łóżko kontynentalne 160x200

Podziel pokój na strefy

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest podzielenie pokoju na strefy. Strefa to przestrzeń, która służy konkretnym celom, takim jak spanie czy czytanie. Możemy mieć tyle stref, ile chcemy, ale dwie lub trzy są idealne dla większości sypialni. Każda strefa powinna mieć swoją własny funkcję i elementy wystroju, które sprawiają, że wygląda ona jak kompletna przestrzeń.

Nasza  strefa sypialna powinna zawierać całą pościel i poduszki, szafki nocne i lampy, szafy na ubrania i buty, ozdoby, które przyciągającą wzrok paletą kolorów  czy detalami, przyjemne w dotyku  poszewki,  narzutę czy poduszki i kołdry — w zasadzie wszystko, co jest związane z zasypianiem w nocy!

Projektując tę strefę pomyślmy o tym, co dzieje się w czasie snu: może konieczne są zasłony zaciemniające, jeśli mieszkamy na obszarze, gdzie dostęp do  światła w nocy jest zbyt duży? Może miękkie oświetlenie pomoże stworzyć romantyczny nastrój?

A może czytanie książek przed snem jest naszym codziennym przyzwyczajeniem? Cokolwiek to jest — my wiemy najlepiej czego potrzebujemy w sypialni.  Nasza strefa relaksu może różnić się od strefy innych ludzi, ponieważ każdy ma inne zainteresowania i potrzeby.