Wygodne krzesło – jak je znaleźć?

białe krzesło tapicerowane

Stół to serce domu. To do stołu zapraszamy gości, spożywamy posiłek, spędzamy przy nim święta i rodzinne imprezy. Stół ma też bardzo duże znaczenie w wystroju wnętrza. Zwraca na siebie uwagę. Przyciąga wzrok. Jakie krzesła wybrać, by tworzyły eleganckie wnętrze zgodne z naszymi oczekiwaniami i jeszcze wygodne? 

Wybierając krzesła do salonu na których będziemy spożywać posiłki, i które nie maja pełnić funkcji tylko dekoracyjnej, ale również użytkową musimy pomyśleć o kilku czynnikach, które wpłyną na komfort użytkowania. 

Wysokość siedziska

Ideałem było by, gdyby siedzisko krzesła znajdowało się od 3 do 5 cm poniżej zgięcia podkolanowego osoby siedzącej. Najlepsza wysokość to taka, w której nogi osoby siedzącej zgięte są pod kontem prostym, a stopy dotykają ziemi.

Głębokość siedziska

Idealnym dopasowaniem siedziska jest taka głębokość, by z przodu poza siedziskiem wystawała ok. 1/3 długości uda. W tej pozycji siedzi się nam najwygodniej. Nasz kręgosłup jest najmniej obciążony.
Mówiąc o siedzisku musimy się również zastanowić jakim materiałem ma być pokryte. Krzesła tapicerowane takie jak z tej strony www.edinos.pl/krzesla-tapicerowane, mogą mieć obicie z materiału, skóry naturalnej lub skóry ekologicznej. Obicie krzesła również nie jest bez znaczenia dla komfortu. Musimy pamiętać, że zarówno skóra naturalna jak i ekologiczna, sprawia wrażenie zimna zimą, a gorąca latem. Czasami również lepi się do ciała. Krzesła tapicerowane materiałem nie niosą za sobą takich niewygód.

Wygodne oparcie

Musi być odpowiednio wyprofilowane. Co to znaczy? Pozycja ciała powinna być jak najbardziej neutralna. Charakteryzująca się minimalnym napięciem mięśni oraz naturalnym przebiegiem linii kręgosłupa.

Wybierając krzesło do stołu musimy pamiętać, że w pierwszej kolejności musi ono być przede wszystkim wygodne. Pozycja siedząca jest najbardziej szkodliwą pozycją dla naszego kręgosłupa. Pamiętajmy o tym kupując krzesła.