Hokery – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

krzesła Halmar

Hokery, czyli stołki barowe stają się obecnie coraz bardziej popularne, jednak przed ich zakupem warto znać parę podstawowych wiadomości. Z najważniejszych rzeczy można wymienić wygodę i wygląd. Jak wiadomo kupno takiego stołka ma na celu urozmaicenie naszej kuchni, salonu lub domowego baru. Powinien, więc świetnie pasować kolorem i kształtem to naszego pomieszczenia. 

Wysokość

Hokery posiadają zakres regulacji, jednak powinien on być odpowiedni do blatu lub stołu, przy którym będzie się on znajdował. Przed zakupem należy odmierzyć najodpowiedniejszy zakres regulacji oraz wziąć pod uwagę inne pomieszczenia, w których może się on znaleźć. 

Przy tym parametrze brać pod uwagę należy maksymalną wysokość całego hokera, jak i ogólną wysokość siedziska. 

Hokery

Ustawienie hokerów

Prawidłowa odległość między podstawą blatu a hokerem to około 25 cm, to samo tyczy się odległości między krawędzią blatu a siedziskiem. Komfortowa dla gości odległość między stołkami to przynajmniej 60 cm. Zwróćmy uwagę na hokery posiadające oparcia lub inne elementy wystające, aby atmosfera przy stole była przyjemna obracając się nie powinno się szturchać tymi elementami reszty gości. Najlepsza szerokość pozostawiona dla jednej osoby to 70 cm. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Hokery

Walory estetyczne

Aby całość była spójna i przyjemna dla oka dobierz hokery do pomieszczenia i blatu. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzą się te ze skórzanym siedzeniem, szczególnie w przypadku, gdy wokół panuje półmrok lub staromodne wykończenie. Do aranżacji wnętrza typu modern najlepiej pasować będą wykonane z plastiku lub inne w kolorze kontrastującym do otoczenia. Coraz popularniejsze staje się stawianie hokerów w różnych kolorach na przemian.  Z pewnością urozmaici i rozweseli to wystrój.