Jaki fotel do pokoju dziennego wybrać?

fotele pokojowe

Fotele wydają się być nieodzownymi elementami wyposażenia każdego pokoju dziennego. Jeżeli pobyt w tego typu pomieszczeniu ma służyć rekreacji, warto poświęcić trochę czasu na staranny ich wybór. Niektórym do gustu mogą przypaść bardzo modne ostatnio uszaki, a miłośnicy nostalgii chętnie przeniosą się w czasie, wykorzystując w aranżacji salonu meble inspirowane epoką PRL. Bez względu na swoje upodobania, przed zrobieniem zakupów, należy dokładnie przyjrzeć się fotelom, które zamierza się wybrać. 

Fotele pokojowe uszaki – do salonu w stylu loft i nie tylko 

Fotele pokojowe niejedno mają imię. Znaleźć je można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Bogaty wybór paradoksalnie może jednak utrudniać dokonanie zakupu, zwłaszcza jeśli jest się osobą niezdecydowaną. Zanim więc zacznie się poszukiwać fotela, warto zastanowić się nad tym, jaki efekt końcowy chce się uzyskać. Jeżeli zamierza się zaaranżować salon w stylu loftowym, rozwiązaniem idealnym mogą okazać się fotele uszaki. Zdobyły one serca tak wielu osób, że stały się nie tylko elementami wyposażenia domów i mieszkań, ale również biur czy poczekalni u lekarza. Ich atutem jest nie tylko niezwykle atrakcyjny wygląd, ale również niesamowita wygoda, jaką zapewniają. Można komfortowo się w nich rozsiąść zarówno z książką, jak i z kubkiem ulubionej herbaty. Doskonała wiadomość jest taka, że dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dlatego też, dokonanie satysfakcjonującego wyboru może być prostsze niż mogłoby się wydawać. 

A może ukłon w stronę PRL-u?

Nie wszyscy pokuszą się o zakup foteli pokojowych uszaków. Niektórym wyjątkowo się one nie podobają, a inni uważają je za zbyt sztampowe. Osoby ceniące sobie oryginalność, a także mające sentyment do pomieszczeń urządzonych w dawnych stylach, mogą pokusić się o zakup mebli żywcem wyjętych z epoki PRL. Co ciekawe, fotele nawiązujące do niej, podobnie jak uszaki, dostępne są w wielu kolorach i wzorach. W czasach PRL-u, pokój dzienny urządzało się często przypadkowo, z wykorzystaniem mebli i akcesoriów, które udało się kupić. Dziś można jednak pozwolić sobie na luksus, jakim jest wybór foteli w dowolnym kolorze i kształcie. Dzięki temu, można stworzyć naprawdę klimatyczne i niezwykle harmonijne wnętrze, które przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom PRL-u.

fotele pokojowe

Jakimi kryteriami kierować się wybierając fotel?

Bez względu na to, czy wybiera się fotel nowoczesny, czy też staromodny, podczas robienia zakupów należy wziąć pod uwagę rozmaite kryteria. Najistotniejsze wydaje się być to, aby mebel posiadał właściwy rozmiar. Jeżeli pokój jest niewielki, lepiej wystrzegać się kupna kilku ogromnych foteli. Warto postawić na kupno kilku mniejszych bądź jednego czy dwóch dużych. W przeciwnym bowiem razie, pokój będzie wyglądał na mały i nieprzyjazny. Jeśli jednak dysponuje się przestronnym salonem, z powodzeniem można pokusić się o zakupienie kilku foteli w dowolnie wybranym rozmiarze. Nie bez znaczenia jest również kolor mebli oraz materiał, z którego zostały wykonane. W tej kwestii najlepiej jednak brać pod uwagę swoje osobiste preferencje.