Oryginalne lampy sufitowe wiszące modne w 2020 roku

lampy sufitowe wiszące

Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej jest również w branży oświetleniowej. Projektanci lamp sufitowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też praktycznie co sezon oferują nowe modele.

Geometryczne lampy

lampy sufitowe wiszące

W sezonie 2020 królują przede wszystkim geometryczne lampy sufitowe wiszące oraz motywy roślinne. Zamiast tradycyjnych form, można postawić na eleganckie kule albo ponadczasowe okręgi. Oferta lamp wiszących jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę kreatywność. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się lampy pajączki. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznym oświetleniu, które wyróżnia się dużymi żarówkami na dekoracyjnych kablach. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla wieloramiennych żyrandoli. Lampy wiszące do salonu tego typu pasować będą idealnie przede wszystkim do typowo loftowego oraz industrialnego stylu. Wspomniane wcześniej lampy typu pająk pasować będą z kolei do stylu skandynawskiego oraz salonów urządzonych w stylu glamour lub japandi.

Naturalne materiały na pierwszym miejscu

Jeżeli chodzi o materiał, to w 2020 roku największym zainteresowaniem cieszą się lampy sufitowe wiszące, które w całości wykonane są z naturalnych materiałów. Najmodniejsze jest stylowe oświetlenie w kolorach ziemi. W Polsce jak i zresztą na całym świecie dominuje trend ekologiczny. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że projektanci lamp wiszących coraz częściej sięgają nie tylko po drewno, ale również szkło i papier. W 2020 roku można postawić także na rewelacyjne lampy bambusowe. Największą zaletą lamp tego typu jest nie tylko oryginalny design, ale również niespotykana lekkość i uniwersalna kolorystyka. Idealny sklep z taką ofertą to sfmeble.

Praktyczne lampy LED

W nowoczesnych i klasycznych aranżacjach wnętrz doskonale sprawdzą się lampy z wbudowanymi modułami LED. W dużej mierze to właśnie dzięki technologii LED producenci mogą zaproponować swoim klientom niepowtarzalne kształty lamp. W salonie można postawić nie tylko na złożone i abstrakcyjne formy, ale również na lampy wiszące minimalistyczne. Na samym końcu warto wspomnieć o industrialnych lampach, które charakteryzują się metalowymi wykończeniami i dość sporymi kloszami. Długie lampy wiszące bez żadnego większego problemu, mogą zastąpić klasyczny żyrandol w salonie.