Na co zwrócić uwagę podczas zakupu płytek gresowych?

Bardzo dobrym materiałem na każdą podłogę z całą pewnością mogą być płytki gresowe. Stanowią one idealny rodzaj wykończenia każdego pomieszczenia, dzięki któremu można uzyskać niesamowite efekty. Na pewno zastosowanie tego rodzaju płytek posiada szereg zalet. Dlatego warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego rodzaju materiału, aby służył on przez wiele lat.

Wybór płytek

Bez wątpienia odpowiedni dobór płytek podłogowych do różnych wnętrz nie jest prostą decyzją. Płytki powinny być przede wszystkim dopasowane do stylistyki, która ma być obecna w danym pomieszczeniu, dlatego należy zwrócić na to uwagę. Bardzo dobrze w różnych wnętrzach będą pasować kafle o dużych rozmiarach. Mogą być one zarówno podłużne i wyglądem przypominające drewno, a także kwadratowe i połyskujące, które będą mieć wymiary na przykład 60×60 centymetrów. Pomiędzy poszczególnymi płytkami można położyć szeroką fugę, wąską fugę lub ułożyć je w ogóle bez fugi. Wybór tego rozwiązania zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Tego rodzaju materiały produkowane są w różnych odcieniach, od chłodnych do ciepłych.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając płytki gresowe do domu lub mieszkania warto także zwrócić uwagę na pewne istotne parametry, wśród których można wyróżnić przede wszystkim kwestie techniczne. Najbardziej istotnym wskaźnikiem w płytkach, na który należy zwrócić uwagę jest klasa ścieralności, która może być bardzo zróżnicowana. Występują cztery klasy ścieralności w tego rodzaju produktach. Podczas zakupu płytek podłogowych warto wybierać IV lub V klasę. Należy także zwrócić uwagę na twardość danych płytek. Jednakże gres jest bardzo twardym rodzajem materiału, dlatego większość tego rodzaju produktów powinna mieć odpowiedni poziom twardości. Kupując płytki można także zwrócić uwagę na ich nasiąkliwość.