Czy płytki heksagonalne sprawdzą się łazience?

płytki heksagon

Współcześnie heksagony to płytki w kształcie trójkąta. Ten rodzaj płytek najczęściej stosowany jest w kuchni lub łazience, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Jednak płytki heksagon pasują praktycznie do każdego pomieszczenia, niezależnie, w jakim stylu został urządzany.

Płytki heksagonalne – oryginalny i niepowtarzalny charakter łazienki

Płytki heksagonalne w łazience to płytki w kształcie sześcioboku, których ułożenie i wygląd przypomina plastry miodu. Płytki w takim kształcie zdobiące, chociażby tylko fragment ściany lub podłogi, nadaje łazience niepowtarzalny i wyjątkowy charakter, a także ożywia pomieszczenie. Ponadto płytki heksagonalne sprawią, że nasza łazienka będzie wyglądać elegancko oraz luksusowo. Sklepy proponują płytki heksagonalne w wielu różnych wariantach i kolorach, dzięki czemu konsument znajdzie wymarzony wzór do swojego wystroju w łazience.

Płytki heksagonalne w łazience

Nowoczesne płytki heksagon od Home100.pl to przede wszystkim ciekawa alternatywą dla tradycyjnych płytek prostokątnych i kwadratowych. Płytki te sprawdzą się w każdej łazience, aczkolwiek należy dobrze dopasować ich wymiar i kolor. W małych łazienkach najlepiej wybierać płytki heksagonalne w większych formatach, a w przestronnych pomieszczeniach możliwości są nieograniczone. Poza tym heksagony można kłaść na ścianę oraz podłogę zarówno w małych łazienkach, jak i większych przestrzeniach. Warto zaznaczyć, że klient może nimi wyróżnić strefę prysznica, ścianę nad wanną czy umywalką. Kolejnym ciekawym pomysłem jest wyłożenie płytkami heksagonalnymi całej łazienki, jednocześnie trzymając się jednego koloru i różnicując wielkości. Ponadto płytki heksagonalne są na tyle dekoracyjne, że nie trzeba ich wyróżniać wyszukiwanym kolorem. Naturalne kolory zawsze wyglądają najkorzystniej. Oczywiście płytki heksagonalne w łazience mogą być także kolorowe. W trendach pojawia się zieleń i granat, a nawet róż.