Jak kupić najwygodniejszy fotel do salonu? 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Niewygodny fotel do salonu będzie tylko dodatkiem we wnętrzu, z którego tak naprawdę nikt nie będzie chciał korzystać. Aby wyposażyć swój salon w stylowe, ale również komfortowe meble wypoczynkowe, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na 3 kwestie. O czym warto pamiętać?

Po pierwsze – konstrukcja fotela

W salonach meblowych można znaleźć fotele wypoczynkowe w wielu różnych wariantach. Gdy celem są wygodne fotele do salonu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich konstrukcję – to ona decyduje o zadowoleniu z ich użytkowania.

Komfortowy fotel, na którym aż chce się siedzieć, powinien wyróżniać się głęboką konstrukcją, wysokim oparciem oraz podłokietnikami, na których można oprzeć ramiona albo nogi w zależności od ulubionej pozycji. Taka budowa zapewnia najlepsze podparcie dla całego ciała – odciąża kręgosłup, mięśnie i stawy, a dzięki temu umożliwia pełen relaks.

fotel do salonu

Należy także zwrócić uwagę na wypełnienie mebla. Warto postawić na fotele do pokoju wyposażone nie tylko w przyjemną w dotyku piankę, ale również w sprężyny albo w specjalne pasy, które tworzą komfortową powierzchnię o większej odporności na odkształcenia.

Po drugie – materiał obiciowy

Drugą ważną kwestią jest materiał obiciowy. Watro wybrać fotele do salonu wykończone tkaninami. Chociaż skóra naturalna i eko wygląda bardzo efektownie i wprowadza do wnętrz prestiż, nie jest aż tak wygodna, jak materiały tekstylne.

Jednym z największych hitów są dziś fotele wypoczynkowe wykończone welurem, inaczej aksamitem. To wykonana z bawełny albo wytrzymalszego poliestru tkanina wyróżniająca się lekkim, pluszowym meszkiem, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Gdy szukasz fotela, do którego można się wtulić i zrobić sobie przyjemną drzemkę, welurowy fotel do pokoju dziennego to strzał w dziesiątkę!

Po trzecie – podparcie dla stóp

Przy wyborze fotela wypoczynkowego warto także wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię – podparcie dla stóp. W sprzedaży znajdują się modele rozkładane, ale większym powodzeniem cieszą się dzisiaj wygodne fotele do salonu z dodatkowymi podnóżkami, które jednocześnie mogą mieć funkcję przechowywania.

Wybór wzorów jest bardzo duży, ale główny hit to obecnie fotele typu uszak z wysokim i szerokim oparciem. Modny fotel uszak wyposażony w podnóżek wykonany w tym samym stylu tworzy idealny zestaw dla każdego miłośnika komfortu.