Wybór mebli ogrodowych

hamak

Nasz ogród jest już piękny. Kwiaty kwitną, a trawa jest zielona. Poświęciliśmy dużo pracy i czasu aby osiągnąć taki efekt. Przyszedł moment, by zacząć ogród podziwiać i spędzać w nim niezapomniane chwile. Co jest nam potrzebne ? Czego powinniśmy zacząć poszukiwać ? Odpowiedź nasuwa się sama. To meble ogrodowe. To dzięki nim zaczniemy w ogrodzie wypoczywać, podejmować gości czy realizować nasze marzenia o wspaniałej opaleniźnie. 

Meble do ogrodu – jakie wybrać ?

hamak

Meble do ogrodu oferowane są obecnie w nieskończonej ilości typów i modeli. Jeżeli już podejmiemy decyzję o kupnie, to musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii.  

Po pierwsze nasz budżet. Jeżeli jest duży możemy zaszaleć. Wybrać meble z rattanu, szlachetnej akacji lub drewna tropikalnego czy rozbudowane komplety z poduszkami. Jeżeli nasz budżet jest nieco mniejszy, zdecydujmy się na tańsze meble plastikowe lub sosnowe. Możemy też kupić jeden luksusowy fotel i na nim poprzestać. To nasz wybór.

Druga kwestia to sposób użytkowania mebli i to gdzie będą stały. Czy będziemy je co jakiś czas przenosić ? Czy miejsce jest zadaszone ? Co zrobimy z meblami zimą ? Jeżeli będziemy je przenosić, muszą być lekkie. Jeżeli na zimę przeniesiemy je do piwnicy powinny się składać i zajmować mało miejsca. Takich dylematów jest mnóstwo. I wszystko trzeba uwzględnić. 

Meble ogrodowe – aranżacja 

Meble w ogrodzie powinny harmonijnie współgrać z otoczeniem. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno styl domu, jak i ogrodu. Jeżeli dom jest klasyczny a ogród utrzymany w stylu romantycznym, raczej nie sprawdzą się stalowe, monumentalne meble nowoczesne. W takim przypadku doskonałe będą lekkie meble z rattanu bądź meble żeliwne w stylu przedwojennej kawiarenki. Z kolei dom nowoczesny usytuowany w minimalistycznym ogrodzie z trudem zniesie rustykalne meble w typie ogródka piwnego. Aranżacja musi być spójna, a meble ogrodowe powinny podkreślać urodę domu i otaczającej go zieleni.