Sofa narożna do salonu – dlaczego jest najlepszym wyborem?

sofy narożne

Wybierając meble do salonu warto zwrócić uwagę na układ pokoju, jego rozmiar oraz własne preferencje dotyczące estetyki i wykonania mebla. Ważne, aby sofa była nie tylko atrakcyjna i wygodna ale też bardzo funkcjonalna. Wszystkie te cechy spełniają nowoczesne sofy narożne które można dopasować do własnych oczekiwań i gustu.

Dlaczego warto zdecydować się na sofę narożną?

Sofy narożne to meble które dają możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni bez zbędnego zagracania pomieszczenia w którym są umieszczone . Sprawdzają się doskonale w małych wnętrzach, które dzięki umieszczeniu ich w roku pokoju nie zajmują dużo miejsca i dają uczucie przestronności. Co ważne, meble tego typu są bardzo wygodne i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów: zarówno do siedzenia jak i leżenia, spędzania czasu z dziećmi oraz wypoczynku z całą rodziną lub przyjaciółmi. Sofy narożne rozkładane są także miejscem przeznaczonym do nocnego wypoczynku dla gości i domowników, a te wyposażone w pojemnik na pościel pomagają w zachowaniu porządku. W związku z tym że posiadają naprawdę wiele zalet, stały się popularne i dziś można je spotkać w każdym domu i mieszkaniu.

Jaką tkaninę wybrać?

Tkanina obiciowa kanapy powinna odznaczać się dużą wytrzymałością oraz odpornością na zabrudzenia. Z uwagi, że narożniki to meble bardzo często używane i eksploatowane warto zdecydować się na materiał wysokiej jakości https://meblostrefa.pl/pl/c/Narozniki/18. Ważnym parametrem jest także jej ścieralność, bowiem to ona odpowiada za wytrzymałość tkaniny. Jednym z polecanych materiałów obiciowych do narożników jest sztruks. Jest on bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i sprawdza się doskonale we wnętrzach nowoczesnych. W pomieszczeniach o stylu klasycznym idealnie wyglądać będą tkaniny takie jak żakard oraz welur. Jeśli z kanapy będą korzystały dzieci oraz alergicy, warto zdecydować się na obicie narożnika z mikrofibry oraz mikrofazy które  dodatkowo bardzo łatwe w czyszczeniu. Nowatorskim rozwiązaniem zyskującym na popularności są kanapy narożne obite w materiały zawierające dodatkowo powłoki hydrofobowe które chronią mebel zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

sofy narożne