Co daje parawan nawannowy?

Parawany nawannowe mogą doskonale urozmaicić wnętrze i dodać mu funkcjonalności. Nie trzeba korzystać z uciążliwego remontu, gdyż parawany założymy sprawnie i wygodnie. Przy ich użyciu skorzystamy w wanny podobnie, jak korzystamy z prysznica. Szczególnie popularne są parawany w niewielkich łazienkach, gdzie nie ma możliwości wydzielenia kilku stref kąpielowych. Czym cechuje się parawan nawannowy? Jakie ma zalety? Na jaki rodzaj postawić?

Rodzaje parawanów nawannowych

Producenci oferują szeroki wybór, wśród którego znajdziemy:

  • Parawan jednoelementowy – to prosta szklana ściana, jaka może być uchylana lub zamontowana na stałe. Dobrze zaprezentuje się przy mniejszych i krótszych wannach. Jest mocowana na specjalnym profilu. 
  • Parawan dwu lub trzyelementowy – kilkuelementowy produkt jest dobrym zabezpieczeniem łazienki przez wylewaniem się wody z wanny. Sprawdza się przy małych dzieciach i zatrzymuje ciepło. 
  • Parawan składany – pozwala dopasować się do każdego kształtu wanny. Może być otwierany harmonijkowo, uchylny lub przesuwany. Zazwyczaj zbudowany jest z kilku składanych paneli i pełni podobne funkcje, jak parawan kilkuczęściowy. Nie jest łatwo w tym wypadku zachować doskonałą czystość. 

Parawany nawannowe

Zakup parawanu nawannowego nie jest prostym zadaniem. Podczas doboru trzeba pamiętać o doskonałej jakości i sprawnym montażu. Na uwagę zasługują internetowe sklepy, gdzie mamy do czynienia z wieloma modelami parawanów. Dzięki temu każdy klient znajdzie to, czego potrzebuje do swojej łazienki.